FAQ - najczęstsze pytania

Rejestracja

Polski Panel Narodowy jest takim miejscem w Internecie, w którym rejestrują się osoby zainteresowane wzięciem udziału w badaniu opinii publicznej i wyrażeniem tam swojego zdania. Polski Panel Narodowy jest wspólnym projektem agencji badawszych NMS Market Reasearch, Nielsem Admosphere i STEM/MARK i jest prowadzony przez firmę Český národní panel, s.r.o. Naszymi klientami i zlecedaniowcami są polskie i zagraniczne agencje badania rynku, uniwersytety, zakłady badawcze oraz instytucje państwowe.

Otrzymasz możliwość otwartego przedstawiania swojej opinii na różne tematy oraz nagrody finansowe za ich wyrażanie.

Osoba mająca przynajmniej 15 lat, mieszkająca i posiadająca stały pobyt na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, która jest zainteresowana uczestnictwem w badaniach opinii publicznej przez internet.

Po kliknięciu „Rejestracja” po prawej stronie naszej strony głównej wystarczy wpisać adres e-mail, z którego korzystasz. Otrzymasz wiadomość z formularzem a który należy wypełnić prawdziwymi informacjami. Nie jest możliwe zarejestrowanie więcej niż jednego konta na osobę.

Nie jest możliwe być członkiem więcej niż jednego z naszych paneli. Wybierz kraj, na terenie którego przebywasz najczęściej.

Wystarczy komputer (PC lub laptop), który posiada połączenie z internetem i przeglądarkę internetową z włączoną obsługą plików Cookies i JavaScript. Jako, że przeglądarka Internet Explorer może być niekompatybilna z niektórymi badaniami, polecamy aktualne wersje Google Chrome i Mozilla Firefox bez wtyczek, które mogłyby zakłócać funkcjonalność ankiet (np. blokować możliwość odtwarzania filmików, albo mylnie odczytywać zawartość ankiety jako reklamę).

Dane osobiste

Zależy nam na panelu konkretnych i prawdziwych osób, żebyśmy mogli utrzymywać jakość naszych badań. Prosimy o takie dane jak płeć, wykształcenie, wiek czy inne, abyśmy mogli poznać strukturę Polskiego Panelu Narodowego i dzięki temu wybierać właściwe ankiety dla każdej osoby.

Twój numer telefonu będzie używany jako dodatkowe hasło w celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa przy operacjach takich jak zmiany kluczowych danych na koncie, czy potwierdzaniu wypłaty pieniędzy na konto. Jeśli nie wybierzesz opcji udziału w badaniach telefonicznych, nie będziemy na żadnym etapie z niego korzystać by się z Tobą skontaktować.

Wszystkie dane, które są nam przekazywane, starannie chronimy i postępujemy z nimi tak, aby nie było możliwości dokonania żadnych nadużyć przez osobę nieupoważnioną. Jesteśmy zarejestrowani w miejscowym urzędzie ds. ochrony danych osobowych.

Do danych osobowych, które zostały nam udostępnione, dostęp mają tylko upoważnieni i przeszkoleni pracownicy zarządzający bazą danych Polskiego Panelu Narodowego. Jest absolutnie wykluczone, aby Twoje dane osobowe dostały się do rąk osób trzecich. Twoje dane osobowe nie są też dostępne w Internecie.

Członkostwo w panelu

O zakwalifikowaniu do badania informujemy za pomocą wiadomości e-mail. Aby przystąpić do wypełniania ankiety wystarczy kliknąć „Rozpocząć badanie” w e-mailu, lub w sekcji Ankiety i punkty w swoim profilu na naszej stronie i postępować według instrukcji. Zaproszenia do badań są nieregularne, zależą bowiem od aktualnego zapotrzebowania naszych klientów na respondentów z Twoją charakterystyką, tzn. na grupie docelowej ankiety. Możesz sobie zapewnić częstsze zaproszenia do badań poprzez całkowite i prawdziwe wypełnienie danych na swoim profilu

Uczestniczenie w jednym z badań oznacza dla Ciebie wypełnienie ankiety online, do której otrzymasz zaproszenie. Czas potrzebny do wypełnienia jednej ankiety zależy od liczby pytań – z reguły waha się od 1 do 25 minut. Szacowany czas wypełnienia zobaczysz przed rozpoczęciem badania. Twoje wypełnianie może się jednak skończyć wcześniej jeśli nie spełnisz jednego z dodatkowych warunków uczestniczenia w niej, lub jeśli wymagana kwota respondentów zostanie już osiągnięta. Najlepiej jest wypełnić ankietę za jednym razem, gdyż zazwyczaj nie da się jej rozpocząć ponownie.

Będzie nam miło, jeżeli weźmiesz udział we wszystkich badaniach, do których Cię zaprosimy. Nie jest to oczywiście konieczne. Jeśli wiesz, że przez jakiś czas nie będziesz mógł/mogła uczestniczyć w badaniach, skorzystaj z opcji czasowego zawieszenia członkostwa w ustawieniach swojego konta. W przypadkach, że respondent regularnie nie reaguje na zaproszenia, nasz system zacznie automatycznie przydzielać mu ich mniej.

Po rejestracji otrzymasz e-maila z jej potwierdzeniem. Następnego dnia zostaniesz zaproszony do wstępnego badania. Późniejsze zaproszenia będą wysyłane nieregularnie i według zapotrzebowania naszych klientów. W wyjątkowych przypadkach otrzymasz wiadomość z ważnymi informacjami dotyczącymi Twojego członkostwa. Nigdy nie wysyłamy wiadomości spam.

Punkty i nagrody

Każde badanie jest oceniane punktowo zależnie od długości i złożoności ankiety. Za tak uzyskane punkty możesz otrzymać wynagrodzenie pieniężne przelane bezpośrednio na Twój rachunek bankowy.

Kurs przeliczeniowy wynosi 62:1. Za przykładowych 3100 uzbieranych punktów otrzymujesz 50 zł.

By otrzymać punkty, zaproszona osoba musi najpierw spełnić warunki widoczne po rozkliknięciu rubryki "Zaproś nowego członka panelu".

Zmiany na koncie

Zaloguj się na swój profil na stronie www.panelnarodowy.pl, otwórz sekcję Ustawienia konta w prawym górnym rogu. Tam znajdziesz możliwości zmiany adresu e-mailowego, hasła oraz zakończenia lub zawieszenia swojego członkostwa.

Kliknij na link Zapomniałem/am swoje hasło obok panelu logowania, a potem wprowadź adres e-mailowy, którym jesteś zarejestrowany/a na Panelu. Do 10 minut otrzymasz wiadomość z instrukcjami jak dalej postępować. Jeśli e-mail nie przyjdzie, sprawdź swoją skrzynkę ze spamem.

Zaloguj się na swój profil na stronie www.panelnarodowy.pl i kliknij Profil i dane osobowe. Tam zmienisz większość swoich danych. Te, których edytować nie możesz, chętnie zmienimy na żądanie. W tym celu można skorzystać z formularza kontaktowego na naszej stronie lub pod adresem e-mailowym wsparcie@panelnarodowy.pl.

Numer konta przekazuje się tylko jednorazowo przy składaniu wniosku o wypłacenie zarobionych środków na rachunek. Przechowujemy je tylko dla potrzeb tego jednego wniosku,dlatego numeru konta nie można w żadnym miejscu zmienić.

Będzie nam miło, jeżeli jak najdłużej będziesz aktywnym członkiem Polskiego Panelu Narodowego. Jeżeli jednak zechcesz zrezygnować ze swojego członkostwa, zaloguj się do swojego profilu i kliknij na ustawienia konta. Tam bardzo łatwo zrezygnujesz ze swojego członkostwa. Z powodów bezpieczeństwa, nie można zrezygnować za pośrednictwem pomocy technicznej lub formularza kontaktowego. W przypadku trwającej rok całkowitej nieaktywności członka zastrzegamy sobie prawo do automatycznego zakończenia członkostwa.

Rozwiązywanie problemów

Wiadomość potwierdzająca chęć udziału w Panelu może przyjść z opóźnieniem. Jeśli nie otrzymasz jej do 4 godzin od rejestracji, sprawdź w zakładce ze spamem, a następnie skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub pod adresem wsparcie@panelnarodowy.pl.

Część ankiet naszych klientów nie jest kompatybilna z telefonami i tabletami, ze względu na brak określonych wtyczek i technologii, jak również wielkości wyświetlacza, która nie pozwala wyświetlić ankiety zgodnie z zamierzeniem autorów. Wraz z rozwojem technologii mobilnych nasza oferta badań przeznaczonych na takie urządzenia stale się zwiększa, jednak prosimy pamiętać o tym, że póki co większość naszych ankiet jest możliwa do wypełnienia jedynie na komputerze.

Internet Explorer jest aplikacją przestarzałą. Jeśli masz na komputerze starszy system, polecamy zainstalować Firefox, tak na potrzeby pracy z Polskim Panelem Narodowym, jak i do codziennego przeglądania internetu. Jest to progam działający również na starszych komputerach. Inną alternatywą jest na przykład przeglądarka Google Chrome.

Proszę sprawdzić, czy w przeglądarce nie są używane takie dodatki jak AdBlock (blokada reklam), NoScript (blokada JavaScript, Flash i innych elementów). Te dodatki wystarczy wyłączyć przed uruchomieniem ankiet. Uwaga, niektóre z naszych badań można rozpocząć tylko raz, aby zapewnić, że jedna osoba nie wypełni jej dwukrotnie. Jest więc możliwe, że nie będziesz mógł rozpocząć badania ponownie.

VW przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących Polskiego Panelu Narodowego skorzystaj z naszego formularza kontaktowego lub kontaktuj się z nami e-mailem pod adresem: info@panelnarodowy.pl.